ЗСУ за день захопили понад 10 позицій окупантів: Маляр – про просування на околицях Бахмута

Новини

ЗСУ зачистили ліс біля Іванівського та взяли у полон окупантів.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про просування ЗСУ в районі Бахмута. Вона зауважила, що у самому місті тривають жорстокі бої.

Про це вона написала на своєму телеграм-каналі.  tsn.ua

“Продовжуємо рухатись вперед на Бахмутському напрямку в районах передмістя. Наші підрозділи за сьогоднішній день захопили більше десяти ворожих позицій на півночі та півдні околиць Бахмута та зачистили значну площу лісового масиву в районі Іванівського. Взято в полон ворожих солдат з різних частин”, – написала Маляр.

Заступниця міністра оборони України наголосила, що ситуація на цьому напрямку дуже складна, проте українські воїни роблять неймовірне.

“Всупереч всім обставинам. Коли неймовірне ймовірно. Хто знає реальную обстановку і знаходиться зараз там, розуміє всю гостроту ситуації. Це коли 1 метр по складності виконання завдань вартує 10 км. Наші діють на межі надлюдських можливостей. Діють твердо, рішуче і професійно”, – повідомила вона.

Ганна Маляр також зазначила, що окупанти намагаються просуватись у Бахмуті, знищуючи все на своєму шляху. Зараз там тривають жорстокі бої. Вона додала, що завдяки воїнам ЗСУ окупанти не можуть оточити Бахмут.

“Командувач Сирський тримає ситуацію під контролем. Аналізує, планує, приймає рішення. Як і мусить бути, справжній бойовий генерал з військом у найгарячіші моменти. Поруч з ним вміло керують підпорядкованими військами бригадні генерали Богомолов і Гнатов. Вони реалізовують загальний замисел операції”, – написала Маляр.

Бої за Бахмут 

Російські окупанти від серпня 2022 року намагаються захопити місто Бахмут Донецької області. Росіяни туди перекинули кадрових військових та терористів із ПВК “Вагнер”. Саме там довгий час уже тривають кровопролитні бої, через що місто майже повністю зруйноване.

У звіті американського Інституту вивчення війни йдеться, що у травні ЗСУ розпочали контратаки на Бахмутському напрямку та намагаються звільнити цю територію від російських окупантів.

Окупаційне Міністерство оборони РФ заявило про смерть двох полковників, які воювали проти Збройних сил України під Бахмутом на Донеччині.