Звільнення Херсона забезпечить Україні шлях до перемоги, – експерт військової академії West Point

Новини

Аналітик американського Інституту сучасної війни у Вест Пойнті Джон Спенсер вважає, що звільнення Збройними силами України тимчасово захопленого Росією Херсона може задати напрямок усієї війни. За його словами, це забезпечить Україні подальшу перемогу.

Його слова у п’ятницю, 21 жовтня, процитувало видання The Hill. На думку експерта, терміни закінчення військових дій усе ще будуть під питанням, проте перемога української держави над російськими військами вже буде забезпечена.

“Стратегічно, оперативно й тактично це дасть сигнал про те, що Росія не може втриматися в Україні – і шлях до перемоги для України значною мірою забезпечений“, – сказав він.

Спенсер вважає, що невдовзі українські війська почнуть потужний контрнаступ на суші та в повітрі. За його словами, на цей факт вказує на те, що Україна вже повернула під свій контроль десятки населених пунктів у Херсонській області й збільшила кількість повітряних ударів по російських системах оборони.

Зі свого боку аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос зазначив, що Москва, зважаючи на все, “формує інформаційний простір, щоб підготувати російське населення до військової поразки в Херсоні”. На його думку, нещодавня заява Сергія Суровікіна, призначеного командувати російськими військами в Україні, про “непрості рішення для РФ” щодо Херсона, не означає, що Росія здасть місто без бою. Ймовірно, Кремль готується до можливої поразки.

Раніше видання The New York Times писало, що українська армія протягом наступних шести тижнів може досягти звільнення Херсона та суттєво просунутися на Луганщині. Наші воїни мають можливість скористатися слабкістю окупаційних військ РФ, а також погодними умовами.

За оцінками американської розвідки, українські Сили оборони можуть досягти успіхів на півдні та сході, якщо продовжать чинити активний тиск на ворожі війська.

OBOZREVATEL