Ай, молодець: Вчений пропонує пустити на спирт зерно, що застрягло в українських портах

Новини

В Одесі фахівці пропонують збіжжя, яке Україна не встигає чи не може експортувати, переробити на спирт, передають Патріоти України.

“У нас є збіжжя, яке ми (Україна – УНІАН) маємо продати у сировинному вигляді на сировинних ринках та заробити на цьому якісь гроші”, – розповів під час брифінгу у пресцентрі “Україна-Одеса” ректор Одеського інституту морегосподарства і підприємства Олександр Яценко.

Водночас за його словами, якщо нема такої можливості, то обрати інший шлях – перероблення збіжжя в іншу сировину. Яценко розповів, що, наприклад, у Бразилії 45% автомобільного палива – це етанол, спирт рослинного походження. Та у Бразилії всі вантажівки та легкові автомобілі налаштовані на використання такої суміші пального, тому, що в Бразилії багато “чого росте”, що можна переробити на спирт.

“З нашого збіжжя теж можна робити спирт та таким чином зменшити навантаження на імпорт паливо-мастильних матеріалів саме для України”, – наголосив Яценко.

Він нагадав, що зараз більшість великих профільних заводів, які виробляють паливо-мастильні матеріали, не працюють через ушкодження, завдані російськими окупантами.

“Наші спиртові заводи працюють переважно на вітчизняній сировині – буряках та збіжжі. На буряках цукроварня працює 3-5 місяці на рік, а весь інший час ця підприємства могли б переробляти тогорічний урожай збіжжя…”, – впевнений фахівець.

Він підкреслює, що наразі в Україну завозиться пальне з Європи, що потребує великих витрат, які можна зменшити переробленням на спирт “зайвого” зерна.

“Це зменшить навантаження та негативні наслідки від того, що ми не можемо повною мірою експортувати збіжжя”, – вважає ректор.