Аж до Криму! Шольц дав згоду – танковий прорив: шокував зізнанням. Браво!

Новини

Генсек Соціал-демократичної партії Німеччини Кевін Кюнерт заявив, що якщо Україна буде використовувати німецьке озброєння для звільнення Криму, це буде цілком законно.

Про це, повідомляє німецький канал n-tv.

Кюнерт не хоче встановлювати жодних обмежень щодо територій, які Україна може звільнити за допомогою німецьких танків, адже країна бореться за відновлення контролю над своєю територією.

“Це те, про що йдеться, і Україна має рацію”, – сказав він, наголосивши, що Крим, як і анексовані території на півдні та сході, належать державі Україна.

“Звичайно, претензії на те, що це їхнє і що вони повинні знову контролювати його, є абсолютно законними” – сказав він.

Однак на даний момент, на думку генерального секретаря СДПН, Крим не може бути завойований військовим шляхом.

У питанні про тривалість німецької допомоги зброєю Кюнерт послався на канцлера. Той неодноразово підкреслював, що буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

“Україна сама визначає свої військові цілі, а разом з ними і питання про те, коли може настати момент, коли можна сісти за стіл переговорів” – сказав Кюнерт.

В той же час, Головний редактор видання Defense Express Олег Катков вважає, що після передачі Україні перших танків Leopard західні країни можуть почати розконсервовувати інші модифікації цих танків, щоб продовжити їхню передачу Збройним силам України.

“Чи є ресурси для передачі Україні ще сотень додаткових Leopard, не тільки першої сотні, а ще більше? Відносно Leopard – так, є. Німеччина в першій партії передає не Leopard 2 А4, які можуть бути на зберіганні, а передається стройова машина з модернізацією 2 А6, яка перебуває на озброєнні Бундесверу”, – розповів він в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Експерт пояснив, що це означає, що передача танків буде відбуватися із мінімальною затримкою.

“Водночас може бути процес з розконсервації машин Leopard 2 А4 чи 2 А5, які на зберіганні. Це займає час і це також значний ресурс для передачі цих машин. У Фінляндії приблизно 100 Leopard 2 А4 на зберіганні. В інших країнах вони теж у значних показниках – десятки одиниць. Набирати танки і розконсервовувати їх поступово можливо”, – підсумував військовий експерт.

На Заході почали обговорювати передачу Україні літаків. Наступний “Рамштайн”, який має відбутися 14 – 15 лютого, вже назвали “авіаційним”. Логічним кроком партнерів може стати рішення передати нашій країні важкі танки разом з авіацією.

Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. Він спрогнозував, що найближчим часом Україна отримає від своїх західних партнерів збройну “тріаду” для виконання наступальних дій.

Він згадав що влітку минулого року було виділено 10 мільйонів доларів на підготовку наших льотчиків. Термін їхньої підготовки щонайбільше 6 місяців. Зараз якраз минуло пів року, і наше політичне керівництво говорить про те, що наступний “Рамштайн” буде авіаційним.

“Будемо сподіватися, що до того часу наш льотний склад буде готовий”, – зазначив експерт.

Польща передасть свої Leopard у лютому
На його думку, коли буде прийматися політичне рішення про передачу авіатехніки якихось видів, вона одразу надійде разом з важкою технікою для виконання наступальних завдань та стратегічних проривів.

Саме така ймовірна “тріада” для виконання наступальних завдань – танки, бойові машини піхоти і авіація, яка прикриває все це з повітря – обговорюється нашими партнерами для надання України,
– вважає він.

За його словами, Польща зможе передати Україні свої танки Leopard ймовірно наприкінці лютого. Німеччина планує поставити нам Leopard до кінця березня, як і Велика Британія свої Challenger. Скоріш за все з цими танками надійде й авіація.