Передача F-16 Україні: в Повітряних силах уточнили інформацію

Новини

Іспанське виданння El Pais повідомило, що Україна хоче отримати від партнерів 24 літаки-винищувачі. В Повітряних силах не підтвердили і не спростували цю інформацію, порадивши користуватися офіційними джерелами в Україні.

Як зазначили в матеріалі, 24 літаки складуть два батальйони винищувачів, по 12 у кожному. У пріоритеті – американські F-16, однак як варіанти розглядаються також французькі Rafale та шведські Gripen.

Раніше речник Повітряних сил Юрій Ігнат зазначав, що для того, щоб повністю освоїти ці літаки, українським пілотам знадобиться близько шести місяців.

“Їм доведеться навчитися користуватися всіма видами зброї, яку можуть нести сучасні літаки”, –зазначив Ігнат.

Водночас, окрім пілотів, перелік яких уже складено, серйозну підготовку мають пройти також авіаційні інженери, які обслуговуватимуть техніку.

За словами Ігната, F-16 міг би поєднати в собі функції чотирьох типів літаків, які зараз є на озброєнні в України: винищувачів Су-27 та МіГ-29, штурмовиків Су-25 та бомбардувальників Су-24.

Зі свого боку, американська корпорація Lockheed Martin, яка випускає винищувачі F-16, заявила про готовність наростити виробництво цих літаків. Їх постачатимуть третім країнам, щоб вони могли передати ЗСУ свої F-16, необхідні нашій державі для захисту повітряного простору від атак РФ.

General Dynamics F-16 Fighting Falcon – американський багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління. Завдяки своїй універсальності та відносно невисокій вартості, він є наймасовішим винищувачем і має успіх на міжнародному ринку озброєнь. Майже від початку повномасштабної війни, Україна безрезультатно просила США передати F-16.

OBOZREVATEL