“Батальйон Куршевель”: Нардепа-втікач Онищенко віднайшовся на фешенебельному французькому курорті (відео)

Новини

У березні 2023 року колишній народний депутат Олександр Онищенко, який перебуває під санкціями США й фігурує в корупційному розслідуванні в Україні, перебував на французькому гірськолижному курорті Куршевель. Кореспонденти “Української правди” помітили Онищенка 8 березня в ресторані Le Cap Horn на одній з куршевельських вершин.

Детальніше про учасників “батальйону Куршевель” дивіться в репортажі “Української правди”.

Нагадаємо: В листопаді 2022 року стало відомо, що колишній народний депутат Олександр Онищенко, якого розшукує Україна, отримав громадянство Північної Македонії.

Передісторія:

Олександр Онищенко – колишній народний депутат України (у 7 скликанні – від “Партії регіонів” Віктора Януковича, у 8-му – самовисуванець).

У 2016 році Національне антикорупційне бюро оголосило йому підозру в завданні збитків держпідприємству “Укргазвидобування” на понад 1,6 мільярда гривень через продаж газу за заниженими цінами.

Того ж року Верховна Рада зняла з Онищенка імунітет, а суд пізніше заарештував його майно, але депутат встиг виїхати за кордон. Спочатку він перебував у Німеччині, де під вартою чекав екстрадиції в Україну.

Німецький суд відмовив в екстрадиції, пославшись на те, що в цьому разі “не будуть дотримані мінімальні стандарти міжнародного права щодо умов тримання у в’язницях”.

У січні 2021 року США внесли Олександра Онищенка до санкційного списку за участь у “російській мережі втручання у вибори президента США”. У жовтні того самого року стало відомо, що Онищенко набув громадянства Росії.