Батько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дім

Новини

Будинок відновленню не підлягає

Будинок Віталія Зубенко в Індустріальному районі Харкова відновити вже неможливо, бо від попадання російської ракети він вигорів вщент. Усе, що вдалося врятувати – це нагороди Владислава Зубенка, Героя України та загиблого Героя Небесної Сотні. Сам Віталій дивом встиг вискочити з будинку та залишився живим.

Деякий час Віталій Володимирович жив у знайомих, але надалі йому потрібно було попіклуватися про власне житло.

Отримати компенсацію за зруйнований будинок він не зміг. Понад рік він стукався в усі двері, звертався до місцевої влади про допомогу, але марно. Йому відмовив міський голова Терехов, адміністрація Індустріального району Харківської міської ради, у Міністерстві ветеранів, і у Міністерстві соціальної політики. Остання відмова – від Департаменту житлового господарства міста Харкова.

Зруйнований будинок за документами належить до спільної ділянки, де знаходиться одразу три будинки. Два з них майже не постраждали, а ось будинок Віталія Зубенко – знищений повністю. Але заглиблюватися у нюанси з документами місцева влада не хоче, тому отримати компенсацію за свій будинок батько Героя України не може.

Зі слів начальника комісії – “документи на житло необхідні для надання компенсації не відповідають вимогам законодавства”.

Батько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дімБатько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дімБатько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дім

Зруйнований будинок Віталія Зубенка у Харкові (з архіву власника)

Змушений жити у землянці

У власності Віталія Зубенко є ще один невеличкий дачний будинок, де він і живе вже майже рік. Але й там його спіткала біда – дачний будинок у Чугуєві Харківської області був частково зруйнований росіянами. Зараз там нема комунікацій – газу, води, світла.

За рік часу Віталій Володимирович самотужки та на власні кошти зміг перекрити дах, аби мати хоча б тимчасове помешкання. Він облаштував собі одну кімнатку, яка більше схожа на землянку, і там живе.

Батько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дімБатько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дімБатько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дімБатько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дімБатько загиблого героя України живе у землянці. Він не може отримати компенсацію за зруйнований росіянами дім

Дачний будинок Віталія Зубенка (з архіву власника)

Обленерго дало дозвіл на підключення та точку підключення, але коштів на проведення робіт вже не має. Зиму Віталію Зубенко прийдеться прожити у цій землянці.

Як зараз виглядає його тимчасовий будинок – у відео.