Благовіщення: значення свята і що в жодному разі не можна робити 7 квітня

Новини

Це, як пише Politeka.net, третє за значенням свято після Великодня та Різдва Христового.

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке входить до числа дванадцяти найбільших свят, встановлених Церквою.

Благовіщення ніколи не переноситься, не відкладається і не скасовується.

«Значення Благовіщення, як моменту Боговтілення, надзвичайно велике, воно стає відправною точкою для всіх інших євангельських подій – Різдва Христового, Богоявлення, хресної смерті, Воскресіння і Вознесіння Господнього. В цьому полягає головне значення свята і та особлива радість, яка супроводжує традицію його відзначення», – наголошують в ПЦУ.

В ПЦУ також закликали звернути увагу на те, що початок нашого Спасіння не в день Різдва Христового, а саме в день Його втілення, в день, коли архангел Гавриїл сповістив Діві Марії волю Господню, а Вона прийняла її.

Дата свята Благовіщення пов’язується з датою Різдва Христового – між ними рівно 9 місяців, час звичайної вагітності для жінок.

За богослужбовими особливостями свято Благовіщення подібне до свят Різдва Христового та Богоявлення. Літургія ранішеосвячених дарів в цей день не служиться, звершується літургія святителя Іоана Золотоустого. Може звершуватись і літургія за чином святителя Василія Великого, якщо свято трапиться у дні, коли її належить звершувати (в неділі святої Чотиридесятниці, у Великий четвер та Велику суботу).

Також в ПЦУ зазначили, що свято Благовіщення в Руси-Україні було після Успіння другим Богородичним святом, якому в Києві була присвячена церква в першому столітті християнства. Князь Ярослав Мудрий на Золотих воротах у Києві збудував кам’яний храм честь Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Додамо, на Благовіщення треба відкласти всі домашні справи – забороняється не тільки важка, але і будь-яка інша робота, прибирання, прання, прасування, рукоділля.

Звичайно, у цей день не можна сваритися, лаятися, злословити і ображати кого-небудь.

На Благовіщення, для тих, хто дотримується Великого посту, є послаблення: дозволяється їсти рибу і рибні страви.

Традиційно в цей день пекли булочки-“жайворонки” для швидкого приходу весни, ними пригощали близьких і сусідів, годували домашніх тварин.

Прикмети на Благовіщення: Якщо до Благовіщення у берези вже з’явилися листочки, то значить літо буде сонячним і теплим.

Якщо в цей день дощ застав, то весь рік пройде для рибалок дуже добре. Якщо на Благовіщення дощ або ж погода похмура, влітку буде дощ. Якщо погода в цей день сонячна, то чекати хорошого врожаю пшениці.