Борис Джонсон закликав Британію “зламати кригу” і стати першою країною, яка передасть Україні винищувачі

Новини

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Китай зробить “історичну помилку”, якщо постачатиме Росії зброю. Він закликав британську владу “зламати кригу”, ставши першими союзниками, які постачатимуть Україні винищувачі.

Про це пише Sky News. В інтерв’ю виданню Борис Джонсон розповів, що “дуже стурбований” зустріччю головного дипломата Китаю з Володимиром Путіним у Москві.

Відповідаючи на запитання про те, що Пекін може підтримати зброєю агресію Росії проти України, він сказав:

“Я думаю, що це було б історичною помилкою китайців… Чому Китай хоче бути зараженим зв’язками з Путіним, який виявився таким гангстером і авантюристом? Я думаю, що це було б великою, великою помилкою Китаю”.

Водночас він наголосив, що загроза такої можливості лиш укотре доводить, що Україні терміново потрібно надати озброєння, якого вона потребує.

“Це свідчить про те, що ми нагально повинні дати українцям те, що їм потрібно, щоб досягти успіху цьогоріч та переконатися, що 2023-й стане роком їхньої перемоги”, – сказав Борис Джонсон.

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін зустрівся з головним дипломатом Китаю Ваном Ї. Глава канцелярії комісії ЦК Компартії Китаю із закордонних справ Ван Ї передав Путіну “щире привітання” від Сі Цзіньпіна та заявив, що КНР готова зміцнювати стратегічне співробітництво з РФ на користь двох країн.