Міноборони оголосило про рішення Заходу: в Україні буде далекобійна зброя

Новини

Країни-союзники України на Заході вже ухвалили рішення поставити Києву далекобійну зброю. Перемовини щодо надання бойової авіації тривають, проте їх підсумок буде позитивним. Про це заявила заступниця міністра оборони Анна Маляр.

Під час брифінгу Міноборони у четвер, 23 лютого, вона розповіла про те, що протягом року війни вдалося добитися постачань Україні західної зброї. Рішення про далекобійне озброєння для ЗСУ вже ухвалено, передають Патріоти України.

“З точки зору озброєння, наша армія де-факто вже стала армією НАТО. Протягом року Міноборони вирішувало завдання щодо забезпечення нашої армії зброєю та боєприпасами… Рік тому ми отримували в якості допомоги від партнерів піхотну зброю. Нам вдалося добитися рішень щодо надання важкої зброї західного зразка. Наразі вже формуються танкові підрозділи, ухвалено рішення щодо надання далекобійної зброї. Ми маємо протикорабельні та протирадарні ракети”, – зазначила Маляр.

Також вона акцентувала увагу на тому, що Україна в результаті отримає і бойову авіацію. “Тривають дискусії про літаки, і це рішення також буде позитивним”, – додала Маляр. Ганна Маляр підкреслила, що незабаром Україна отримає системи ППО Patriot і SAMP-T, функціонал яких дозволяє перехоплювати ворожі балістичні ракети.