Бродський запропонував посилити покарання за вчинення ДТП в Україні в нетверезому стані

Новини

Президент Федерації баскетболу та голова редакційної ради OBOZREVATEL Михайло Бродський вкотре закликав посилити в Україні покарання за вчинення ДТП у нетверезому стані. На його думку, за це зловмисників мають відправляти за ґрати на 15 років.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Раніше ж неодноразово звертав увагу на необхідність запровадження європейських законів щодо врегулювання такого питання. obozrevatel.com

“Пропоную збільшити відповідальність за вбивство в п’яному стані за рулем авто чи мото, до 15 років позбавлення волі”, – написав Бродський.

Зауважимо, що він роками звертає увагу законодавців на безкарність у країні для осіб, які керують автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, особливо коли це призводить до ДТП, зокрема смертельних.

“У нас іде війна не тільки на фронті, а й на дорогах. Гинуть діти і цілі сім’ї”, – писав Бродський у зверненні до президента та його партії.

Він наголосив, що в Україні давно час ухвалити європейські закони за пияцтво за кермом та інші порушення на дорогах.

“Треба це нарешті зупинити. Я кричу про це вже 15 років. Ми ж усі йдемо в Європу, але не всі пройдуть”, – говорив голова редради OBOZREVATEL.

Бродський запропонував посилити покарання за вчинення ДТП в Україні в нетверезому стані

За 2022 рік в Україні трапилося понад 18,6 тис. ДТП із потерпілими, у яких загинула 2791 особа та приблизно 23 тис. отримали травми. Із них 790 аварій були саме через перебування водіїв за кермом у стані сп’яніння. У цих ДТП 91 особа загинула та 1031 отримала травми.

Правоохоронці за минулий рік склали 134 520 адмінпротоколів щодо керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані сп’яніння.

Додамо, що на сайті президента України у березні 2023-го з’явилася петиція з проханням запровадити жорстке покарання для водіїв, які керують авто напідпитку й вчиняють ДТП.

Бродський запропонував посилити покарання за вчинення ДТП в Україні в нетверезому стані

“Така сумна статистика загибелі громадян з вини п’яних водіїв, незважаючи на війну в Україні та введення правового режиму воєнного стану. Відсутність дієвого закону України про покарання водіїв, які вживають спиртні напої та вживають наркотичні препарати, їхня зухвала самовпевненість створює серед суспільства нездорову обстановку. В той час, коли на фронті щодня гинуть наші захисники, частина громадян дозволяє собі “жити на повну та брати від життя все і одразу”, – наголосив автор петиції.

Він закликав ухвалити закон, який дозволить у разі керування громадянином автомобілем чи іншим механічним транспортним засобом у нетверезому стані або відмови від перевірки на наявність в організмі різного роду речовин – конфіскацію транспортного засобу. Адже такі норми законів уже ухвалили окремі країни ЄС.

На жаль, петиція не набрала необхідної кількості голосів для того, щоб її розглянув президент.

Нагадаємо, що відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння є досить болючою та актуальною темою для України. З 1 січня 2020 року в країні набрав чинності ухвалений Верховною Радою закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому вигляді, яка настає в разі:

– керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмови водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Бродський запропонував посилити покарання за вчинення ДТП в Україні в нетверезому стані

За всі перераховані вище дії передбачено штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 17 до 32 тис. грн і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3-х років.

А в разі повторного правопорушення штраф становить уже до 51 тис. грн із позбавленням права керувати транспортним засобом на 2-3 роки.

Кримінальна відповідальність за ДТП в стані сп’яніння визначається ст. 286-1 КК України. Згідно з нею, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, – караються позбавленням волі на строк до 3-х років із позбавленням права керувати транспортними засобами на 3-5 років.

Ті самі дії, вчинені в стані сп’яніння чи під впливом певних лікарських препаратів, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, – караються 3-8 роками позбавлення волі із позбавленням права керувати авто від 5 до 8 років.

Якщо внаслідок такої ДТП потерпілий загинув, то водій, який збив його напідпитку, може сісти за ґрати на 5-10 років, а також йому заборонять керувати авто протягом такого ж строку.

Якщо ж в такій аварії загинуло декілька осібвинуватцю загрожує 7-12 років за ґратами й 7-10 років позбавлення права керувати транспортними засобами.

Досудове розслідування та судовий розгляд таких справ проводиться згідно Кримінально-процесуального та Кримінального кодексів України. Обвинувачений і потерпілий у цій категорії справ користуються всіма правами, передбаченими цими документами, зокрема й правом мати адвоката.