Чи можна обігріти квартиру за допомогою цегли: експерт оцінив лайфхак і назвав альтернативи

Новини

Українці напередодні холодів шукають способи, як заповнити дефіцит тепла. Одним із лайфхаків, який поширився останніми днями в ЗМІ, стало опалення квартири за допомогою цегли. Проте він не є ефективним.

Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL голова правління Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин. В такий спосіб тільки витрачається багато газу, а отеплити оселю не вийде.

Як розповідається в матеріалах деяких українських ЗМІ, обігріти квартиру можна, поклавши цеглу на конфорку газової плити з мінімально запаленим газом. Після цього треба збільшувати інтенсивність горіння, щоб цегла швидше нагрівалася та віддавала накопичене тепло. Але за словами Литвина, спосіб не є діючим, тож краще знайти інші методи утеплитися.

“Краще вже нагріти воду в чайнику й використовувати її. До того ж, випалювати багато газу дуже малоефективно. По-перше, треба мінімізувати всі втрати (тепла. – Ред). Тобто якщо у вас там є щилини у вікнах, якщо погано притуляються двері, є якісь розбиті шибки, ці всі моменти треба максимально усунути. По-друге, перевірити проводку. Тому що якщо будете вмикати якісь елетрообігрівачі, щоб не сталося пожежі”, – сказав Литвин.

Проте тепло може втрачатися не тільки через квартиру, а також через горища та підвали. Тож Литвин рекомендує обійти їх та уважно продивитися, чи немає звідки теплу “утікати”.

Крім того, додає фахівець, слід запастися теплим одягом. Також можна підготувати теплі спальники, придбати термобілизну.

“Якщо у вас є кондиціонер, а на вулиці холодно, можна вмикати його замість обігрівача, тому що він менше споживає електроенергії і менше дає навантаження на мережу. Не забуваємо й про вікна, коли холодно, щоб не “зловити” плісняву, підвищену вологу. Крім того, є варіант з грілками. Нагріти воду на газу і налити її в грілки, нагріватися під ковдрою буде краще, ніж за допомогою цеглини точно”, – додав експерт.