Мокрий сніг і “незвичайний” грудень: синоптики розповіли, коли чекати сильних морозів

Новини

У грудні на українців очікує як дощ, так і мокрий сніг, а стовпчик термометра рухатиметься між позначками від -3 до +2 градусів.

Уже сьогодні перший день зими – 1 грудня. Багато українців задаються питанням, якою буде зима як наприкінці року, так і на початку 2023-го. Синоптики дали свій прогноз, пообіцявши “ніжний” грудень. news.dialog.ua

Синоптики з Укргідрометцентру обіцяють, що у грудні стовпчики термометра коливатимуться у межах від -3 до +2 градусів. Вищою за норму температура може бути тільки для жителів Західної України, а також Житомирської та Київської областей.

Також синоптики не виключають, що на півночі країни температура повітря може сягати позначки до -5 градусів.

Грудень не обіцяє снігових заметів, але будуть дощі та мокрий сніг.

А ось синоптики з міжнародного ресурсу Wisemeteo обіцяють у грудні середню температуру повітря у 0 градусів. Очікуються і сильні морози у період з 5 по 12 грудня, коли вночі стовпчики термометра сягнуть -5. З 13 грудня знову очікується плюсова температура.

На Новий рік можливий мокрий сніг.

Співробітниця Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова назвала грудень епітетом “ніжний”. При цьому сонця практично не буде, і тому сутінки наставатимуть рано. Така сира погода протримається до 15 січня 2023 року.

А вже після цієї дати почнеться різке похолодання, особливо вночі. Відлиги можливі, проте на цьому етапі давати прогноз погоди на 2023 рік ще зарано.

Мартазінова не виключає, що буде ранній прихід весни. Однак це не означає, що вже у березні буде тепло.

Ресурс Wisemeteo також підтверджує морози в Україні з 8 по 17 січня, коли температура повітря становитиме від -14 до -7 градусів. А ось у лютому вони очікують, що стовпчики термометра покажуть від -3 до -1 градуса.

Снігопадів не обіцяють ні у грудні, ні у січні.