Чому Україна досі не почала контрнаступ: Зеленський пояснив

Новини

Президент Зеленський пояснив, чому Україна затягує з контрнаступом.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що його країні потрібно більше часу для початку довгоочікуваного контрнаступу проти російських військ, оскільки військові очікують доставлення обіцяної військової допомоги. tsn.ua

Про це він сказав в інтерв’ю ВВС.

За словами глави держави, очікувана атака може стати вирішальною у війні, перекроюючи лінії фронту, які місяцями залишалися незмінними. Це також буде вирішальним випробуванням для України, яка прагне довести, що зброя та обладнання, які вона отримала від Заходу, можуть показати значні успіхи на полі бою.

Крім того, Зеленський повідомив, що бойові бригади, зокрема які були навчені країнами НАТО, вже готові до наступу, але армії все ще потрібні “деякі речі”, зокрема броньована техніка, яка “надходить партіями”.

“З [тим, що ми вже маємо], ми можемо йти вперед і, я думаю, досягти успіху. Але ми втратимо багато людей. Я вважаю, що це неприйнятно. Тому нам потрібно почекати. Нам все одно потрібно трохи більше часу”, — сказав президент.

Коли і де відбудеться український наступ – таємниця. До того ж, останніми тижнями українська влада публічно і приватно намагалася знизити очікування від українського контрнаступу.

Один з українських урядовців на умовах анонімності сказав, що лідери країни “розуміли, що [вони] повинні досягти успіху”, але наступ не варто розглядати, як “срібну кулю”, у повномасштабній війні, яка триває майже 15 місяців.

Водночас Зеленський запевнив, що українські війська наступатимуть, і “замороженого конфлікту”, на який розраховує Росія, не буде.

Президент додав, що для Києва будь-який результат, який на Заході вважатимуть невтішним, може означати зменшення військової підтримки та тиск на переговори з Росією.

“Ідея буде у кожного. [Але] вони не можуть тиснути на Україну, щоб вона здала території. Чому будь-яка країна світу повинна віддавати Путіну свою територію?” – сказав президент Зеленський.

Глава держави також додав, що попри заяви Кремля, західні санкції таки вплинули на оборонну промисловість Росії. Це, зокрема, виснажені ракетні запаси та нестача артилерії.

“У них все ще є багато на складах, але… ми вже бачимо, що вони зменшили обстріли за день у деяких районах”, – зауважив Зеленський.

Нагадаємо, речник Командування армії США в Європі Мартін О’Доннелл заявив, що західні партнери передали Україні для контрнаступу понад 600 різних видів озброєння. Це є більше, ніж у будь-якої армії світу.