Чому запотівають вікна та як цьому зарадити

Новини

Чому вікна течуть

Запотівання скла на вікнах, вода на підвіконні, краплі на склі — все це відбувається через утворення конденсату. Причиною цьому є різниця температур між вулицею і будинком, інформує Ukr.Media.

Коли тепле і холодне повітря стикаються, утворюється конденсат. Чим різниця між температурами вища, тим більша його кількість.

У більшості випадків, вікна на дачі починають текти через допущені помилки при монтажі, або порушена технологія їх виготовлення. У конструкції є ділянки з низькою герметичністю, через які проходить холодне повітря. Тому претензії щодо запотівання скел можна пред’являти виробнику, або фахівцям, які займаються установкою пластикових вікон у квартирах.

Як позбутися від запотівання вікон на дачі

Є кілька способів, які допоможуть запобігти запотіванню вікон самостійно. Самим складним рішенням є заміна скла на більш ефективне. Так зазвичай роблять, якщо встановлений дешевий однокамерний склопакет, оскільки такі вікна будуть текти в будь-якому випадку, але завжди можна поекспериментувати.

Отже, щоб позбутися від запотівання вікон на дачі і в приватному будинку, можна спробувати наступне:

  1. Одна з причин утворення конденсату на склі — погана вентиляція в приміщенні. Цього можна уникнути, налагодивши вентиляційну систему і систематично провітрюючи приміщення. У першу чергу потрібно перевірити закупорку витяжних вентиляційних каналів. Якщо вони забруднені — прочистіть їх пристроєм для очищення труб, або йоржем для димоходу.
  2. Не ставте на підвіконня кімнатні рослини. Процеси їх життєдіяльності і регулярний полив сприяють підвищенню вологості повітря. Це може стати однією з причин запотівання.
  3. Усуньте помилки монтажу пластикових вікон, якщо вони явно є. Найчастіше в дерев’яному будинку — нерівно роблять відкоси, що призводить до відсутності герметичності конструкції. Через це у квартиру надходить холодне повітря, і скло починає потіти.

Які б вікна ви не вибрали для дому — на кухні відразу встановлюйте пакети високої якості, і краще всього, не самостійно, а з залученням досвідчених фахівців. Саме там спостерігається підвищена вологість повітря і перепади температур через кип’ятіння води, готування, та через роботу пароутворюючих і тепловиділяючих електроприладів. Також важливо, щоб на кухні була якісна і чиста вентиляційна система і стояла потужна витяжка над плитою.