СХЕМИ! Ніяк не наїдяться: Горе-лікарів було викрито під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку

Новини

Правоохоронці вже провели 35 обшуків за місцем проживання та роботи людей, які були залучені до схеми.

Про це, як пише Politeka.net, повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Так, зазначаєтсья, що викрито 15 учасників організованої групи, у тому числі працівників п’яти столичних медичних закладів та членів лікарських комісій, які організували схему.

Вона полягала в тому, щоб незаконно переправляти осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).

«Учасники організованої групи, у тому числі працівники п’яти столичних медичних закладів та члени лікарських комісій, розробили механізм фальсифікації документів, які засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань. Фальшиві діагнози надавали підстави визнати їх тимчасово непридатними для військової служби, усуваючи перешкоди для перетину державного кордону України», – розповіли в прокуратурі деталі слідства.

До схеми були залучені і ті, хто підшуковував бажаючих уникнути мобілізації, і ті, хто безпосередньо виготовляв пакет необхідних документів.

Це, як уточнили в Генпрокуратурі, були працівники різних медичних установ украьнскої столиці, члени медико-соціальної експертної комісії та комісії з питань перевірки стану військового обліку.

Учасники схеми обговорювали із замовниками «діагнози» та фіктивно оформлювали їх перебування на стаціонарному лікуванні у медзакладах.

Горе-лікарів було викрито під час їхньої підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошей.

До речі, вартість послуги з виготовлення фальсифікованих медичних документів становила 3 тис доларів США з особи.

«Одним із замовників, який діяв під контролем правоохоронних органів, на підставі цих документів здійснено безперешкодний перетин державного кордону України», – повідомили в Офісі Генпрокурора.

Під час обшуків у підозрюваних знайшли гроші, чорнові записи, переписку на мобільних телефонах, відомості про внесення в базу «eHealth» фіктивних діагнозів тощо.

Про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України повідомлено семи особам. Слідчі дії тривають.

Підкреслимо, що в умовах воєнного стану особи “обмежено придатні до військової служби” та “непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час” можуть служити та бути призваними під час мобілізації, нести службу в тилу. Звільняються від мобілізації лише ті громадяни які мають “білий” квиток категорії “Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”.

Особливості стану здоров’я осіб з обмеженою придатністю враховуються під час призову на службу. Військово-лікарська комісія зазначає які види служби та роботи відповідно віку, спеціальності, хвороби протипоказані призовнику.

джерело