Чи будуть вихідні на Великдень-2023: остаточна відповідь

Новини

Невдовзі настане одне з найулюбленіших свят українців – Великдень. Вже другий рік ми відзначатимемо цей день в умовах повномасштабної війни.

У 2023 році православні віряни святкуватимуть Великдень 16 квітня, а католики – 9 квітня. Чи матимуть українці додаткові вихідні та що про це говорить Кодекс законів про працю, розбирався OBOZREVATEL.

Щороку Великдень святкують у різну дату. Це пов’язано з періодом першого повного місяця після дня весняного рівнодення. Віряни дотримуються Великого посту, який триває 7 тижнів. Цьогоріч піст почався 27 лютого, а завершиться 16 квітня.

Як і в минулому році, українці не матимуть звичних трьох вихідних днів через воєнний стан, який 19 лютого був продовжений ще на 3 місяці – до 18 травня. Незважаючи на те, що у статті 73 КЗпП встановлено додатковий вихідний день у наступний після Великодня понеділок, війна внесла корективи у життя.

У 2023 році 17 квітня не буде вихідним днем. Однак роботодавець на власний розсуд і за власний рахунок може надати працівникам додатковий вихідний – це не суперечитиме законодавству.