Для українців готують значне підвищення пенсій: стало відомо, хто отримає надбавки

Новини

В Україні 2024 року перерахунок пенсій відбуватиметься в три етапи: на початку року, у березні та в липні. При цьому для деяких категорій населення підвищення виплат буде досить суттєвим.

Про те, як та в кого зміняться пенсійні виплати, читайте в матеріалі OBOZ.ua.

З 1 січня в Україні має зрости прожитковий мінімум. Він збільшиться для всіх вікових категорій. Зокрема, і для громадян непрацездатного віку, тобто для пенсіонерів. Зараз він становить 2093 грн, але з січня його розмір зросте до 2361 грн.

Так, збільшиться й мінімальна пенсія, яка дорівнює прожитковому мінімуму для цієї вікової категорії. Вона стане вищою на 268 грн.

Також зросте і максимальна пенсія для українців. Вона дорівнює десяти прожитковим мінімумам. Тобто якщо зараз вона становить 20 930 грн, то з 1 січня наступного року буде 23 610 грн. Так, максимальна пенсія українців підвищиться на 2680 грн.

До того ж із 1 січня зросте й мінімальна пенсія 65-річних громадян, які мають повний пенсійний стаж (30 років жінки і 35 років чоловіки). Їхня мінімальна пенсія має бути не меншою за 40% мінімальної зарплати. А оскільки мінімалка з 1 січня зросте, то й мінімальна пенсія українців у віці 65 років також збільшиться з 2680 до 2840 грн. А з другого півріччя, після чергового зростання мінімальної зарплати, мінімальна пенсія 65-річних дорівнюватиме 3200 грн.