Скільки доведеться платити за електроенергію у жовтні: українцям озвучили тариф

Новини

У жовтні українці платитимуть за електроенергію за тим же тарифом, що й у вересні. Він становить 2,64 грн за кіловат-годину – причому незалежно від обсягу споживання.

Водночас, у планах влади – залишити тариф на поточному рівні до закінчення опалювального сезону 2023/2024, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Тобто, до березня-квітня.  obozrevatel.com

Річ у тім, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. І дію цього режиму мають намір продовжувати.

“Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється”, – сказав міністр.

Водночас, визнав Галущенко, якщо Росія знову вдасться до масованих ударів по українській енергосистемі, блекаутів уникнути не вдасться. Втім, зазначив він, енергетики докладають максимум зусиль для того, щоб відключення світла не були тривалими.

“Ми проводимо відповідні тренування, щоб бути готовими до будь-яких рішень. Якщо, скажімо, будуть масовані удари, які завдадуть суттєвої шкоди енергосистемі, будуть блекаути, але ми все готуємо для того, щоб вони мали короткочасний характер”, – йдеться у повідомленні.

Водночас міністр висловив упевненість, що атакувати українську енергосистему Росія буде. А тому енергетики тренуються не лише відновлювати об’єкти, а й захищати їх.

“У нас немає ілюзії, що ворог не атакуватиме енергосистему. Ми до цих атак готуємося: були реалізовані проєкти із захисту, які в принципі жодна країна у світі ще не реалізовувала”, – сказав Галущенко.