До Білорусі прилітали носії гіперзвукових ракети “Кинжал”, якими найближчим часом можуть бомбити Україну: що відомо

Новини

До Білорусі прилітали носії ракети “Кинжал”.

У Білорусі 16 жовтня зафіксували три надзвукові винищувачі-перехоплювачі МІГ-31, які сіли на аеродром у Мачулищах. ТСН

Про це інформує моніторингова група “Беларускі Гаюн” вранці 18 жовтня.

Спостерігачі пояснюють, що помічені винищувачі це не стандартні МІГ-31, а спеціальна їхня модифікація – МІГ-31К. За даними фахівців, саме ця модель винищувачів здатна нести на собі гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М2 “Кинжал” і запускати їх на відстані 2000 км.

“Не виключено, що разом із Міг-31К до Білорусі привезли й гіперзвукові ракети “Кинжал”. Справа в тому, що того ж дня, 16 жовтня, на аеродром “Мачулищі” з РФ прилітали три військово-транспортні літаки Іл-76 ВКС РФ (RF-86902, RF-76722, RF-76724), які цілком могли привезти ракети для запусків з МІГ-31К”, – йдеться в повідомленні.

За наявною такою інформацією, у МІГ-31К збільшений запас палива та є спеціальна апаратура зв’язку. Додамо, що російські пропагандистськи раніше заявляли, що їхні системи у носіях ракет “Кинжал” “дозволять у автоматичному режимі без участі пілота” вивести літак на потрібну траєкторію запуску та мовляв у “точно розрахований момент запустити ракету”.

“Є підстави вважати, що винищувачі МІГ-31К ВКС РФ найближчим часом можуть почати обстріл України з території Білорусі за допомогою гіперзвукових аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинжал”, – сказано в повідомленні “Беларускі Гаюн”.

“Беларускі Гаюн” також встановив реєстраційні номери винищувачів, помічених у Білорусі – RF-92462, RF-92339 та RF-92333.

Ситуація у Білорусі

Білоруський режим Лукашенка бере участь у війні проти України від 24 лютого. Саме з території Білорусі на Київ пішли в наступ російські війська. Звідти ж РФ запускає по Україні ракети.

Днями моніторингова група “Беларускі Гаюн” заявила, що режим Лукашенка відправив у напрямку окупованого Донецька  ешелон з 25-ма танками. А до окупованого Луганська вирушив ешелон з білоруськими “Уралами”, знятими зі складів зберігання.