Дорогою із заокеанського турне Зеленський зупинився в Польщі і вручив нагороду Дуді (фото)

Новини

Державні нагороди від українського президента отримали польські волонтери Б’янка Залевська та Даміан Дуда.

У суботу, 23 вересня, президент України Володимир Зеленський дорогою із заокеанського турне зробив коротку зупинку в Польщі, щоб нагородити двох польських волонтерів у той час, коли відносини між Києвом і Варшавою дуже напружені, зокрема, через імпорт українського збіжжя, який вже майже пів року блокує Польща.

Про це він написав у  соцмережі Х (раніше відомі як Twitter).tsn.ua

Повертаючись зі США та Канади, Зеленський зупинився у східнопольському місті Любліні, де український президент, за його словами, “мав честь нагородити двох видатних поляків-волонтерів українськими державними нагородами”.

Серед нагороджених – журналістка TVN Discovery Poland Б’янка Залевська, яка допомагала надавати гуманітарну допомогу українцям і транспортувати поранених дітей до польських лікарень.

Президент Зеленський вручає нагороду журналістці Б’янці Залевській / © Сайт президента України

Нагороду також отримав Даміан Дуда – волонтер і медик, який зібрав бригаду медиків для порятунку наших поранених бійців на передовій, а також створив фонд допомоги медикам, організовував тренування та надання життєво необхідної медичної допомоги.

Президент Зеленський вручає нагороду волонтеру Даміану Дуді / © Сайт президента України

“Дякую всій Польщі за неоціненну підтримку й солідарність, яка допомагає боронити свободу всієї нашої Європи!” – наголосив у своєму дописі президент України.

За інформацією польських ЗМІ, під час несподіваної зупинки в Польщі Зеленський не зустрічався з польськими офіційними особами.