Дуда озвучив свою “формулу миру” для України: вихід на кордони 1991 року та покарання воєнних злочинців

Новини

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що єдиною формулою миру для України може бути повернення до кордонів 1991 року та притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини.

Своєю позицією польський лідер поділився в інтерв’ю RAI News. Він сказав, що розмірковує як сусід України, отже – той, хто спостерігає за цією ситуацією безпосередньо, і вже багато років.

“Є лише одне справедливе рішення: Україна має повернутися до своїх міжнародно визнаних кордонів. Росія порушує міжнародне право, в Україні скоюються воєнні злочини, їх вчиняють росіяни, вони пов’язані з убивствами мирних жителів, навмисними бомбардуваннями цивільних об’єктів, а не військових: бомбардують житлові масиви, зносять будинки”, – обурився він.

Дуда також відреагував на останні обстріли Києва та інших міст України: “Ми вже всі бачили ці кадри по телевізору, ці кадри з Києва, де російські ракети обстрілюють житлові будинки або бомбардують російські літаки. Такі реалії цієї війни”.

Він назвав два головних аспекти миру, які, на думку лідера, є елементарною справедливістю. По-перше, російські війська мають піти з українських земель, які вони окупували з 2014 року, Україна має повернутися до своїх міжнародно визнаних кордонів.

По-друге, воєнні злочинці мають бути покарані. Міжнародна спільнота має переслідувати та карати воєнних злочинців, тому що це необхідно для збереження миру в майбутньому.

“Для всіх тих, хто потенційно навіть ставить запитання, чи повинні вони чинити воєнні злочини в майбутньому. Вони повинні бачити, що є покарання”, – резюмував Дуда.