Два сценарії завершення війни: Україну не схилятимуть до миру на російських умовах

Новини

Україну не схилятимуть до миру на російських умовах, проте з боку західних партнерів звучатимуть поради, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Тим часом Путін намагатиметься затягнути бойові дії як мінімум до президентських виборів у США, сподіваючись, що переможе вигідний для нього кандидат Трамп.

Про це в ефірі ТСН розповів політолог Володимир Фесенко.  politeka.net

“Ми не погоджувалися на мир на російських умовах, там, наприклад, на визнання Криму російським після 2014 року, а зараз так тим більше. Мова може йти про припинення бойових дій, про це точно поради будуть, і це пов’язано з наближенням насамперед президентських. виборів у США. У США вже восени розпочинаються праймериз, а у листопаді наступного року будуть президентські вибори. І, безумовно, для Байдена потрібно буде знайти якісь варіанти умовної відносної перемоги для України”, – каже Фесенко.

Як зазначає політолог, один сценарій це з боку Байдена хоча б часткове сприяння у перемозі України, але для цього потрібно активізувати військову допомогу Україні. Другий сценарій – вийти на завершення війни, і тоді він може сказати, що він сприяв тому, що Путін припинив війну.

“Інша справа, це треба розуміти, а чи піде Путін на це? Путін може свідомо затягувати військові дії, бойові дії як мінімум до дати президентських виборів у США. Або до інавгурації нового президента, якщо, наприклад, переможе Трамп. Тож такий сценарій, на жаль, існує. І саме початок тих чи інших переговорів, він не означає, що сторони про щось домовляться”, – каже політолог.