Дві тисячі співробітників отримували зарплати “в конверті”: Мережу ресторанів спіймали на несплаті податків (фото, відео)

Новини

Детективи Бюро економічної безпеки у Львівській області викрили схему мережі ресторанів на ухиленні від сплати податків. Дві тисячі співробітників отримували зарплати “в конверті”. Про це повідомляє пресслужба відомства, передають Патріоти України.

Холдинг включає 60 ресторанів та торгових точок. “Співробітники Бюро економічної безпеки встановили, що біля 2000 співробітників закладів, що входять до холдингу, отримують заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна”, – йдеться в повідомленні.

Для того, щоб отримати “неофіційку” кожен співробітник під час прийому на роботу оформлював до картки для виплат заробітної плати дублікат, який передав до відділу кадрів.

Надалі, використовуючи цей дублікат, представник головного офісу холдингу зараховував другу частину заробітної плати кожному співробітнику. При цьому у призначенні платежу писали “власне поповнення рахунку”.

Тіньова заробітна плата надходила на картки для виплат один або два рази на місяць.

Таким чином компанія ухилялась від сплати військового збору, Єдиного соціального внеску, що має сплачувати підприємство та ПДФО.

“Попередньо збитки завдані державному бюджету складають понад 50 млн грн. За даним фактом відкрито кримінальне провадження ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212-1 КК України, у вигляді умисного ухилення від сплати ПДФО, військового збору, єдиного соціального внеску в особливо великому розмірі”, – додали в БЕБ.

Крім цього, за попередньою інформацією детективів БЕБ, заклади не використовували РРО під час розрахунків з клієнтами та отримували оплату від клієнтів готівкою. Надалі кошти надходили до головного офісу у Львові.

Під час обшуку головного офісу холдингу детективи виявили службову документацію, що свідчить про нелегальні господарські операції, готівку, чорнові записи, печатки тощо.

До слова, Римма Філіпенко у Facebook опублікувала відео, під яким зазначила, що 17 жовтня БЕБ та СБУ провели обшуки в офісі холдингу Холдинг емоцій “!FEST” у Львові.

“Про причини обшуку у Бюро офіційно наразі не повідомляли. У холдингу ситуацію назвали “маски-шоу”. Fест управляє 128 ресторанами під 20 брендами” – написала вона.

Підкреслимо, що офіційної інформації з приводу назви компанії наразі немає. Тривають слідчі дії.