Дикий відповів, чи можна мобілізувати українців з-за кордону

Новини

За словами Дикого, мобілізація українців за кордоном – це історія “із серії повернення скарбів Полуботка”.

Мобілізувати українців, які перебувають за кордоном, в тому числі ухилянтів, які незаконно втекли з України після 24 лютого 2022 року фактично неможливо, бо для цього нема необхідних механізмів.  tsn.ua

Про це заявив колишній командир роти батальйону  , військовий аналітик Євген Дикий.

“Це ідея із тої серії, що наповнити держбюджет за рахунок скарбів Полуботка – було б дуже добре, якби було хоч трохи реально”, – каже експерт.

Він визнав, що наразі жодних механізмів примусової мобілізації українців за кордоном нема, а спроба їх звідти екстрадувати “буде дуже потужним пострілом собі в ногу”.

“Якщо ми спробуємо вимагати видачі ухилянтів із Європи, всі вони подадуть заяви на надання політичного притулку, і всі європейські суди будуть завалені їхніми справами. В підсумку притулок їм нададуть, оскільки на Заході “пацифізм” та ухилення від примусового призову давно вже є залізобетонною підставою для надання захисту. Тож новобранців ми не отримаємо, натомість європейські суди та преса будуть просто заповненими плачами та стогонами наших новоявлених “пацифістів”, – зазначає Дикий.

На його думку, російська пропаганда миттєво розкрутить тезу про те, що навіть путінська Росія не намагається повернути своїх втікачів з-за кордону, тож Україна виглядатиме більшою диктатурою, аніж РФ.

“Враховуючи, що підтримка України за кордоном і так меншає з кожним тижнем та місяцем, ми мало чим іншим могли б собі нашкодити гірше, аніж спробою вимагати видачі ухилянтів.

Все що ми можемо реально – звертатись до сумління та вести якусь рекрутингову кампанію для закордонних українців. Але ефективність її я б особисто оцінив як швидше за все нульову або щось біля того”, – розмірковує експерт.

Дикий припускає, що більшість українців, які перебували за кордоном і хотіли захищати свою країну, уже повернулися.