Екологи повідомили про наслідки підриву Каховської дамби для Одеси: “Може стати критичною проблемою”

Новини

Підрив Каховської дамби російські загарбники здійснили близько другої ночі.

Однак до світанку окупанти не бачили, наскільки серйозними є руйнування стратегічного об’єкта, тому активно брехали про те, що з дамбою все нормально. Для Чорного моря цей підрив також стане критичною проблемою. nikolaev.politeka.net

Директор Науково-дослідної установи “Український науковий центр екології моря” Віктор Коморін зазначив, що води з Каховської ГЕС несуть у собі “багато забруднювачів”, які потраплять у Чорне море. Серед них токсичні метали та нафтові вуглеводні, які можуть спричинити наслідки для морської екосистеми. Водночас збільшення вмісту прісної води у морі призведе до посиленого цвітіння.

Така неприродна кількість прісної води, яка опиниться у морі, “це техногенна катастрофа”. Оскільки води досягатимуть Одеси, це впливатиме і на місцеве узбережжя.

Збільшення цвітіння та зменшення солоності вплине також на зоопланктон, рибу та дельфіни. Вимерлий фітопланктон опускатиметься на нижні шари моря і поглинатиме “велику кількість кисню”, перетворюючи кисневі зони на сірководневі.

Источник: Суспільне.