Електронний реєстр військовозобов’язаних: як перевірити чоловіка у системі

Новини

В Україні вже створено спеціальний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”. У Міноборони заповнили його більш ніж на 90% та інформація у ньому постійно додається. Отже, українців хвилює питання: як перевірити свої дані в цьому реєстрі.

Адвокат Марина Бекало у коментарі сайту ТСН.ua розповіла, що, згідно із законом, кожен має право отримувати інформацію про своє включення чи невключення до реєстру та відомості про себе.

Також можна звертатися із заявою, якщо до реєстру неправомірно включили або не включили запис про вас та для виправлення недостовірних відомостей.

“Але на сьогоднішній день електронний реєстр ще не запустився у повноцінну роботу, система потребує доопрацювання як з технічного боку, так і вимагає певних законодавчих змін. Тому отримати інформацію з цього реєстру в онлайн режимі поки не можна”, – розповіла адвокат.

Така можливість з’явиться, коли працює електронний кабінет. Утім, норми, яка б регулювала роботу цього кабінету, немає у чинному законі України про “Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.

“Поняття електронного кабінету розкриває законопроект №10062 від 18.09.2023 року, яким передбачається внесення статті 14-1 до закону. Однак порядок подання запитів та отримання інформації з електронного кабінету поки що не регулюється жодним нормативно-правовим актом”, – розповіла Марина Бекало.

За правилами військового обліку, передбаченими постановою Кабінету міністрів № 1487 , існує можливість перевірити інформацію про себе, яка міститься в єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

“Також за потреби можна оновити облікові дані про себе, які необхідні для ведення військового обліку. Але реалізувати таке право можна лише шляхом особистого звернення до Територіального центру комплектації та соціальної підтримки”, – розповіла адвокат.

Коли електронний реєстр військовозобов’язаних, зокрема електронний кабінет, запрацює повністю, достеменно не відомо.

Які дані містить електронний реєстр військовозобов’язаних

Марина Бекало розповіла, що утримувачами цього реєстру є Міністерство оборони, Генеральний штаб Збройних сил України, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки України.

У режимі автоматичного обміну без згоди громадян до нього потрапляє інформація з інших електронних реєстрів, а саме:

 • персональні дані;
 • контактні дані: телефонний номер, електронна пошта;
 • відомості про батьків;
 • сімейний стан;
 • відомості про сім’ю, освіту, паспортні дані, в тому числі і закордонні паспорти;
 • відомості про місце роботи;
 • відомості про дату та мету виїзду за кордон та дату повернення;
 • дані про наявність або відсутність судимостей; дані про притягнення до адміністративної відповідальності;
 • відомості про знання іноземних мов, підвищення кваліфікації;
 • дані щодо наявності підстав для виїзду за кордон;
 • відомості про відкриті виконавчі провадження;
 • службові дані, у тому числі результати проходження ВЛК, відомості про участь у бойових діях, отримання бойових поранень тощо.

Усі ці дані будуть доступні Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки.