Енергосистему України підкосили холоди: де найскладніша ситуація

Новини

Країна-терористка Росія продовжує наносити удари по об’єктах енергоінфраструктури України, до того ж, стан справ погіршується через холодну погоду. Найскладніша ситуація з електропостачанням наразі у прифронтових населених пунктах та на деокупованих терориторіях, наприклад, Херсонській області та звільненій частині Харківщини.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів колишній заступник міністра енергетики та захисту довкілля України Олексій Рябчин. “Я би сказав, що ситуацію в енергетиці погіршує не погода, а російська агресія. В нормальній ситуації наша енергетична система витримала б і не такі морози. Але комбінація більш жорстких температур та відновлення виробництва, яке теж витягує певну кількість електроенергії, впливає на те, що побутові споживачі зараз відчувають на собі всі руйнування, заподіяні нашій енергосистемі”, – сказав він.

Складна ситуація із енергопостачанням та опаленням фіксується на деокупованих територіях, по яких РФ продовжує наносити удари, а також в містах та селах, що знаходяться недалеко від лінії фронту. Стан справ там набагато гірший, аніж у Києві, Одесі та інших містах, де вимкнення світла сягають 2-3 або 6-8 годин.

“Дійсно, це території, які були відновлені, там ще є проблеми – Херсонщина, Харківщина. Вся лінія прифронтова – Донецька, Луганська, Запорізька області. Там критична ситуація як із елеткроенергією, так і з опаленням. Просто не можуть докричатися люди. А ситуація з відключеннями, умовно кажучи, Києва, Одеси чи інших міст, які є мільйонниками або обласними центрами, жалітися на те, що ти сидиш 2-3 або 6-8 годин без світла, але ти впевнений, що тобі його взагалі дадуть, і взагалі без світла у прифронтових зонах, як на Херсонщині чи Харківщині – це дві різні ситуації, які дуже важко порівнювати”, – підкреслив Рябчин.

На повне відновлення системи може піти дуже багато часу. Деяке обладнання, зруйноване країною-агресоркою, випускалося ще за часів СРСР, тож замінити деталі неможливо, а іноді й немає сенсу, зазначає експерт.

“Ситуація дуже динамічна. Проте, умовно кажучи, якщо не буде протягом року (атак. – Ред.), то за наявності ресурсу, фінансування і частин обладнання, можна розраховувати на зміни ситуацію на краще. Те, що було зруйновано – цифрові трансформатори, якісь частини ще з Радянського Союзу – таке обладнання вже не виготовляється, а інколи й немає сенсу його відновляти. Тому треба переходити на інший стан енергосистеми, яка буде більш децентралізованою, більш гнучкою, і про це говорив президент у зверненні до Верховної Ради”, – підсумував Рябчин.