ГУР: Путін готує росіянам “сюрприз” до річниці початку війни проти України

Новини

У Росії напередодні річниці повномасштабного вторгнення в Україну заплановано низку заходів на найвищому рівні. Зокрема, російський президент Володимир Путін планує 21 лютого виступити зі зверненням до Федеральних зборів РФ, а в Москві роковини кривавої війни відзначатимуть “святковими концертами”.

Українська розвідка припускає: усі заплановані заходи спрямовані на підготовку росіян до нової хвилі мобілізації. Про це в ефірі телемарафону заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. obozrevatel.com

За словами представника української розвідки, російська пропаганда активізується з імовірною метою підготувати росіян до оголошення нової мобілізації. Тож у переддень роковин повномасштабного вторгнення їх “оброблятимуть” за допомогою концертів та гучних заяв.

“Пропаганду треба чимось підживлювати. Ця низка публічних заяв, запевнень, криків, концертів, вони, мабуть, будуть святкувати вже 150 тисяч знищених російських окупантів на той момент. Ця пропагандистська активність – це підготовка населення до нових мобілізаційних заходів і до нової хвилі мобілізації”, – зазначив Юсов.

Він наголосив: перед Кремлем стоїть завдання “переконати” населення РФ віддавати життя у війні, справжніх цілей якої їм так ніхто й не пояснив.

“Їм (росіянам. – Ред.) пояснюють, чому вони повинні мовчки йти на забій, виконуючи якісь незрозумілі вказівки кремлівських старців. Це, мабуть, не громадяни, це швидше піддані РФ, тому що громадяни захищали б власні права і ставили б якісь запитання. Можливо, і до цього також дійде”, – пояснив Юсов.

“Родзинкою” “урочистостей” стане запізніле послання Путіна до Федеральних зборів. Конституція зобов’язує російського президента проводити це звернення щороку, однак у 2022 році цей захід відклали на невизначений термін, пославшись на “напружений графік” диктатора. Нині підготовка до послання відновлена.

Як заявив російський політолог і політтехнолог Аббас Галлямов, під час виступу перед Федеральними зборами Путін може оголосити про новий наступ на Україну. Також, на його думку, кремлівський диктатор знову буде озвучувати звичні тези на кшталт: “Ми не хотіли воювати, нас змусили”, “НАТО – агресор”, “Українці – фашисти”, “Росія захищається”.