Кардіолог назвав головні ознаки хвороб серця! Які ознаки “кричать” про те, що з серцем не все в порядку!

Новини

Серцево-судинні захворювання займають перші місця серед хвороб, що призводять до смерті. Так, в Україні в структурі смертності вони займають близько 70%, і тенденції до зниження цієї сумної статистики поки не видно.

Експерти кажуть, що причина у відсутності профілактики таких захворювань, а також в неуважності до свого здоров’я самих пацієнтів. Часто люди звертаються за допомогою до лікаря, коли хвороба вже знаходиться в запущеній формі і просто медикаментозним лікуванням не обійтися.

Кардіохірург Борис Тодуров розповів MedOboz, які ознаки “кричать” про те, що з серцем не все в порядку, і що вам необхідно терміново йти до лікаря.

Біль у лівій руці

Якщо у вас виникають болі в області серця, сумніватися в необхідності звернутися до кардіолога не варто. “При ішемії, коли серцевому м’язі не вистачає кисню і звужуються коронарні артерії, у людини починає боліти за грудиною в області серця”, – говорить доктор.

При цьому він нагадав, що не завжди хворобливі відчуття виникають саме “точково”. Часто біль може відображатися в інші області, наприклад, в ліву руку, в шию, в лопатку і т.д. Тому зазначивши у себе подібні ознаки – не тіште себе думками про “перенапруженні м’язів і травмах”. Краще зайвий раз перестрахуватися і виключити небезпечні стану за допомогою обстеження.

задишка

Кардіохірург попереджає, що бувають безболісні форми ішемічної хвороби. Найчастіше вони зустрічаються при діабеті, тому при такому діагнозі варто бути особливо уважним до себе.

В такому випадку неполадки з серцем видасть задишка, обумовлена ​​порушенням серцевих скорочень, венозним застоєм і т.д.

Спершу цей симптом не надто явний – легка задишка з’являється при незвичних збільшеннях навантаження. Потім прояв посилюється і виникає при незначних навантаженнях і навіть у стані спокою.

порушується пульс

Напевно ви помічали, що на прийомі у педіатра, терапевта або сімейного лікаря кожного пацієнта обов’язково змиритися пульс. Робиться це для того, щоб на ранніх стадіях виявити захворювання серцево-судинної системи, якщо такі є. Їх і видають саме порушення ритму, спершу незначні, потім посилюються в міру розвитку патологій.

Проводити таку експрес-діагностику можна і вдома самому приблизно раз на місяць. Так, прикладіть руку до зап’ястя іншої руки, порахуйте кількість ударів пульсу в стані спокою, а також простежте, наскільки ритмічні удари.

Насторожити повинні показники більше 80 ударів в хвилину, менше 50 ударів в хвилину, а також неритмічні удари. Вони можуть говорити про наявність тахікардії, брадикардії або миготливої ​​аритмії, які вимагають негайного звернення до кардіолога і початку лікування.

Проступають вени на шиї

Видати неполадки з серцем можуть і деякі зовнішні ознаки. Зокрема, найбільш “яскравим” з них є опуклість вени на шиї або пульсація судин в цій галузі.

За словами Тодурова, це може бути ознакою наявності вад серця, наприклад, аортального пороку. Тому такий прояв також не терпить зволікань з консультацією лікаря і якісної діагностикою.

Джерело