Іспанія передасть Україні ЗРК Aspide і чотири системи ППО Hawk, озброєння вже в дорозі, – Кулеба

Новини

Україна отримає від Іспанії чотири системи протиповітряної оборони Hawk, зенітні ракетні комплекси Aspide та ракети до них. Озброєння вже в дорозі.

Про це 2 листопада заявив глава українського МЗС Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з міністром закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Іспанії Хосе Мануелем Альбаресом Буено.

“Я дуже радий, що новий пакет є, він уже на шляху до України, і найближчим часом наша держава зміцнить свою обороноздатність, отримавши батарею зенітного ракетного комплексу Aspide та ракети до неї, чотири системи ППО Hawk”, – сказав Кулеба.

Також, уточнив він, на потреби Збройних сил України буде спрямовано додаткові протитанкові ракетні комплекси, гармати та снаряди до них.

Кулеба наголосив, що це “саме те, про що ми просили Іспанію, це допоможе нам захистити нашу цивільну інфраструктуру”.

Системи ППО Hawk

Це зенітний ракетний комплекс середньої дальності виробництва американської компанії Raytheon Technologies.

Імовірність знищення захопленої ракетами цілі становить 85%. Дальність виявлення цілей сягає 100 км, а дальність знищення – до 50 км.

Раніше був основною системою ППО у США.

Зазначимо, що у Вашингтоні також розглядають можливість передання Україні старих Hawk зі складів. За словами чиновників, буде застосовано процедуру PDA, яка дозволяє завдяки президентським повноваженням швидко передати озброєння без узгодження з Конгресом США.

ЗРК Aspide

Наземний зенітний ракетний комплекс (ЗРК) Spada Aspide, також відомий як Skyguard Aspide, вважається спільною італійсько-швейцарською розробкою. Це комплекс малої дальності для протиповітряної оборони певних районів чи об’єктів. Комплекс може застосовуватися проти літаків, гелікоптерів, а також літальних апаратів, що пілотуються дистанційно, включно з ракетами класу “повітря-земля”.

Всі засоби комплексу виконані на шасі, що буксируються, і можуть бути швидко доставлені на задану позицію і після розгортання перебувати в готовності до подальшого застосування.

OBOZREVATEL