Коли в Україну прийде тепло: прогноз погоди на весну

Новини

Щороку 2 лютого у світі відзначається День бабака. За традицією, гризун прогнозує погоду на весну. Якщо тварина не захоче вилазити з нори, то зима затягнеться ще на декілька тижнів, а якщо вийде на вулицю, то скоро прийде тепло.

Цікаво, що харківський бабак Тимко, який мешкає на дослідницькій біостанції Каразінського університету у селі Гайдари, уже прокинувся. Традиційно у гризуна запитали, коли українцям варто чекати на потепління, пише 24 Канал.

Яку погоду спрогнозував бабак Тимко

Так, бабак-метеоролог Тимко прогнозує, що цього року зима протримається ще шість тижнів, тому на теплу погоду найближчим часом чекати не варто. Річ у тім, що сьогодні гризун не побачив свою тінь.

Тимко каже, що досить з нас вже нестабільної весни. Що весна може бути тільки українською, тож чекаємо через 6 тижнів нашу українську теплу весну,– розказав доглядач бабака Володимир Ронкін кореспондентці Суспільне Харків.

Зазначимо, що бабак Тимко також постраждав під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тварина родом з села Нестерівка, Харківської області, яке перебувало в окупації сім місяців. Українським захисникам вдалося звільнити населений пункт у вересні 2022 року. Окрім Тимка, окупацію пережили ще 38 бабаків. За гризунами наглядали двоє працівників біостанції Харківського університету імені Каразіна – Володимир та Галина.