Курс валют в Україні: у НБУ розповіли, чого чекати від долара

Новини

Аналітики НБУ виокремлюють головний ризик для стабільності курсу валюти – це наслідки війни. Прогнози експертів НБУ показують, що наступного тижня курс валют, а саме долар буде стабільним. При цьому на валютному ринку є декілька ризиків, які можуть вплинути на курс валют.

Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України (НБУ), зазначив, що наразі НБУ не має підстав для зміни офіційного курсу валют – долара ні в бік зростання, ні в бік спадання. Він також зазначив, що можливий перехід до принципів гнучкого курсоутворення, що призведе до гнучкості офіційного обмінного курсу валют, але ринок буде підтримуватися НБУ з метою обмеження значних коливань.

Слова експерта свідчать, що курс долара буде визначатися на ринковій основі, залежно від результатів операцій на міжбанківському ринку, а НБУ буде діяти для підтримки ринку та обмеження коливань. Таким чином, валюта може зміцнюватися або послаблюватися.

Заступник голови НБУ наголосив, що основним ризиком для стійкості курсу валют в Україні є наслідки війни, які можуть бути непередбачуваними протягом наступних 500 днів.

На даний момент середній курс долара в українських банках становить 36,70 грн (купівля) та 37,30 грн (продаж).

Джерело: Укрінформ.