Китай таємно відправляє рф обладнання для оснащення армії: БПЛА на понад 100 мільйонів доларів, тепловізори та бронежилети

Новини

Про це пише у розслідуванні політичний аналітичний портал Politico.

Журналісти провели розслідування на основі митничих даних, де зазначено, що така поставка китайських технологій Росії свідчить про спробу Заходу стримати військову машину Путіна, оскільки продаж технологій подвійного призначення надає Заходові можливість не зіткнутися з Пекіном, який має значну економічну потужність.politeka.net

Китайський експорт кераміки до рф, яка використовується у бронежилетах, збільшився на 69% і становить більше 225 мільйонів доларів.

Провідна аналітичка Інституту китайських досліджень Меркатора, Хелена Легарда, наголошує, що Китай фактично підтримує Росію в її війні, незважаючи на свої заяви про нейтральність. Вона також вказує, що якщо Китай перейде червону лінію і почне постачати Росії зброю або військову техніку, Європейський союз може ввести санкції, але наразі реакція на поставки товарів подвійного значення навряд чи буде.

У розслідуванні Politico зазначено, що серед китайських компаній, які поставляли обладнання Росії, була компанія Shanghai H Win, однак адміністрація не надала пояснень, як це сталося. Дослідники виявили, що російська фірма “Сільва”, зареєстрована в Сибіру, закуповувала сотні тисяч бронежилетів і касок у Shanghai H Win. Крім того, компанія “Ріка” також брала участь у закупівлях тепловізорів на 11 мільйонів доларів.

Також інші російські компанії, такі як “Легіттелеком” із Москви та “Позитрон” із Ростова, здійснювали закупівлі в Китаї на значні суми для отримання різних товарів, включаючи дрони.

Серед товарів, які Китай поставляв рф, були бронежилети, каски, тепловізори та дрони.