Мама годує з ложки: лікарі визнали інваліда придатним до служби і тепер незадоволені скандалом

Новини

Під час проходження військо-лікарської комісії (ВЛК), що відбулася для хлопця з інвалідністю, було встановлено, що його можна визнати придатним для військової служби.

Однак громадські активісти докладають зусиль, щоб врятувати від мобілізації Максима Байду з Вінницької області.today.politeka.net

скандал із повістками та мобілізацією у Вінниці

Максим Байда має третю групу інвалідності та легку розумову генетичну відсталість. В певних ситуаціях, коли він стресує, може втрачати мову, а волога погода ускладнює йому рухи, адже болять кістки. Коли його мучає сильний біль, то мати хлопця годує його ложкою та супроводжує до вбиральні.

Після закінчення терміну дії приписного свідоцтва, Байди звернулися до військкомату, де були направлені на ВЛК. Декілька лікарів висловили думку, що Максим є придатним до військової служби. Про це свідчать документи від хірурга, невропатолога, терапевта та ЛОР. Вони пояснили матері хлопця, що якщо є руки і ноги, то можливо визначити його придатність.

Громадська діячка з Вінниці, Галина Верещага робить все, щоб хлопця не мобілізували. Проте лікарі обвинувачують її та матір Максима у “розгортанні” цієї події.

Віталій Чорний, головний лікар Шаргородської міської лікарні, де відбувалася ВЛК для Максима, стверджує, що медичний огляд був проведений належним чином.

Ситуація, коли лікарі визначили особу з інвалідністю як придатну до військової служби, виникла через те, що лікарі питали Максима, чи має він скарги. Оскільки він не вказав на жодні, то фахівці поставили відповідні позначки, не враховуючи інші медичні аспекти.

За словами Віталія Чорного, голови медичної комісії, рішення щодо придатності або непридатності Максима до військової служби буде прийнято тільки після аналізів та всіх результатів обстеження.

Джерело: ТСН.