Меркель знала, що росія може напасти на Україну: з’ясувалося, чому Путіна не зупинили

Новини

Початок повномасштабного військового вторгнення росії в Україну не став несподіваним для колишнього канцлера ФРН Ангели Меркель.

Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню Der Spiegel .

За словами Меркель, вона багато займалася Україною і їй хотілося б, щоб після її відходу з поста був «мирніший час».top.politeka.net

“Але це не стало несподіванкою. Мінські угоди було розірвано. Влітку 2021 року, після зустрічі президентів Байдена та Путіна, я хотіла встановити незалежний європейський формат дискусії з Путіним знову з Еммануелем Макроном у Раді ЄС», – розповіла Меркель.

Екс-канцлер додала, що деякі були не згодні, а в неї вже не було влади, щоб продовжувати свою політичну лінію, адже всі знали, що восени вона залишить свою посаду.

Меркель також зізналася, що таке ж відчуття мала під час останньої поїздки до російської столиці.

«Те саме було і під час мого прощального візиту до Москви. Відчуття було дуже зрозумілим: «Щодо силової політики, ви закінчили». Для Путіна важлива лише влада», – наголосила Меркель.

Екс-канцлер також зізналася у безуспішному вирішенні інших питань зовнішньої політики, пов’язаних із росією.

«Я не просунулась ні на міліметр далі, навіть незважаючи на те, що ми пробували стільки всього знову і знову. Не лише щодо України. Придністров’я та Молдова, Грузія та Абхазія, Сирія та Лівія. Настав час для нового підходу», – заявила Меркель.

За словами екс-канцлера, у поточну політику вона втручатися не хоче.