“Тренуємося виживати у 21 столітті”: українців після блекауту попередили про нові випробування

Новини

Ситуація, коли зникнуть електроенергія, водопостачання, зв’язок та опалення може повторитися.

Про це, як пише Politeka.net, попередив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

При цьому Подоляк наголосив, що повного блекауту після масованого ракетного удару по Україні 23 листопада не сталося.

«Немає повного блекауту. Так, була розірвана енергетична система – вона ж єдина. Була розірвана на окремі частини. Протягом 24 годин її об’єднали, відновили генерацію і розподіл. Це важка ситуація, безперечно. Ми тренуємося з погляду виживання у 21 столітті. Коли маємо поряд сусіда-загарбника», – пояснив Подоляк в ефірі каналу Freedom.

За його словами, внаслідок ракетних ударів звалилася енергосистема.

«Особливо генерація, атомні електростанції увійшли до аварійного режиму та заблокували скидання напрацьованої електрики і таким чином ми отримали суттєвий дефіцит у всій системі. Через 24 години все починає запускатись, працювати, відновлюється вода, опалення», – розповів Подоляк.

Також радник голови ОП попередив, що ситуація була тяжкою і вона може повторитися.

“Але, проте, ми подивилися, що Україна зможе з цим справлятися”, – наголосив Подоляк.

Нагадаємо, раніше в українській розвідці повідомили, що для підготовки нового масованого ракетного удару по Україні потрібний тиждень.

“Ми розуміємо, що періодичність масованих ракетних атак по Україні – це приблизно тиждень. Тобто це період, який потрібен, щоб підготуватися до такого удару”, – заявив представник прес-служби ГУР МО Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

Також він підкреслив, що на даний момент у Росії найбільше ракет С-300. Тож мешканцям Запоріжжя, Харкова, Миколаєва, Херсона треба бути особливо обережними.