Між Туреччиною та рф почалося пряме протистояння: що означають звинувачення з боку Ердогана

Новини

На Близькому Сході вже розпочався перерозподіл впливу.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чи може виникнути конфлікт інтересів між Росією та Туреччиною, зокрема на тлі стрімкого розвитку ситуації у Сирії.

“Я думаю, що там буде перерозподіл сфер впливу і він вже йде. До речі, там не те, що виникає, там вже – пряме протистояння. Справа в тім, що вчора Раджеп Таїп Ердоган звинуватив Путіна у невиконанні домовленості в тих районах Сирії, в яких вони розпочали операцію.

До речі, зверніть увагу, що Туреччина погоджує свої удари з Башаром Асадом. Там є деякі райони, де розташовані урядові сирійські війська, але вони погодили і ці війська під удар не потрапили. А під шумок паралельно з Туреччиною Іран почав завдавати ударів. І до речі, Туреччина не погоджувала свої операції ні з Москвою ні з Вашингтоном”, – сказав він.

Як зауважив Жданов, вже наступного року у Туреччині відбудуться президентські вибори, тож Ердоган намагається підняти собі рейтинг.

“В принципі, як і припускалося, Ердоган хоче стати новим лідером Близького Сходу і він це робить. Якщо Туреччина буде впливати на процеси на всьому Близькому Сході, то це піднімає рейтинг Туреччини, ну і безпосередньо рейтинг самого Ердогана, а в нього у травні президентські вибори”, – каже експерт.

Також Ердоган хоче посадити за стіл переговорів Україну та Росію, таким чином він будує своє політичну кар’єру, додав Жданов.