Мобілізація в Україні: чи буде покарання для чоловіків, які виїхали за кордон

Новини

Мобілізація в Україні продовжена і діятиме щонайменше до 15 листопада 2023 року.

Мобілізація в Україні триває, тим часом в мережі поширюється інформація про, те що всі чоловіки, які виїхали, начебто, незаконно або взагалі всі, хто виїхали і не повернулися – їх будуть притягувати до відповідальності. politeka.net

Як повідомила адвокат Марія Левченко у період дії мобілізація в Україні, не уточнюються, що вони порушили якісь там діючі норми.

У зв’язку з тим, що нібито буде створено закон, за ініціативою Верховної Ради, відносно того, що всі хто виїхали зараз за кордон в період дії воєнного стану – будуть притягуватися до відповідальності і відповідно повертатися в Україну.

“Друзі, дивіться, в розрізі цих подій, в розрізі цієї інформації дуже доречно згадати про статтю 58-му Конституцію України і що нам вона говорить. Вона нам говорить, що жодний громадянин України не може притягуватися до відповідальності за діяння, які на момент вчинення не вважалися правопорушенням, от взагалі не вважалася правопорушенням, що це означає простою людською мовою.

Ви маєте розуміти, що в нас в Україні в діючому законодавстві немає такого поняття, як дія Закону у зворотньому часі, тобто, притягувати до будь-якого відповідальності можливо людину, якщо вона здійснила певне правопорушення, певну діяння, яке вважається правопорушенням вже після того, коли, запрацював новий закон який визнає і описує конкретну дію, конкретне діяння, як правопорушення”, – повідомила адвокат коментуючи ситуацію, що склалася під час мобілізації в Україні.

Адвокат Марія Левченко додала, що тільки у тому випадку, якщо новий Закон буде введено в дію, тільки тоді можна застосовувати якийсь вид покарання, притягувати до адміністративної відповідальності або притягувати до кримінальної відповідальності.