“Могла витримати ядерний удар”: хто підказав окупантам, як мінувати Каховську ГЕС

Новини

За словами інженера, гребля була побудована так, щоб витримувати потужний удар ззовні. Але не підриви зсередини.

Каховська ГЕС збудована так, щоб витримувати надпотужні удари ззовні, в тому числі навіть ядерний удар. Її могли зруйнувати лише вибухи зсередини.tsn.ua

Про це розповів головний інженер “Укргідропроєкту” Микола Калінін, передає видання Теxty.

“Каховська ГЕС була спроєктована і побудована так, щоб витримати ядерний удар ззовні. Тому будь-які розмови, що вона могла якось сама зруйнуватися, не мають під собою жодних підстав. Це виключено”, – каже інженер.

За його словами, для руйнування ГЕС потрібно було здійснити одночасно декілька дуже потужних вибухів.

“Якщо грамотно закласти вибухівку, якщо хтось підказав, а ми знаємо, що там працювали робітники російської енергетичної структури, то можна, зрештою, отримати те, що ми й отримали. Те, що була підірвана саме будівля ГЕС, може свідчити й про те, що росіяни хотіли зруйнувати не лише греблю, а й всю ГЕС як енергооб’єкт загалом”, – пояснив Калінін.

Чому не було чутно вибуху

Інженер пояснив, що вибух не могли почути, оскільки вибухівку було закладено в глибині будівлі ГЕС – у внутрішніх приміщеннях, нижче рівня води.

“Скоріш за все була замінована сама гребля, якраз у тих прольотах, які були відкриті, і, можливо, трохи далі. Плюс була замінована сама будівля ГЕС, де встановлені гідроагрегати для генерування електроенергії. Звернімо увагу – замінована зсередини. Бо, як я казав вже вище, гребля була спроєктована і побудована так, щоб витримувати надпотужний удар ззовні. Але не підриви зсередини”, – зазначив він.