“Можливо, єдина країна у світі”: у Франції вважають, що Китай може “змінити правила гри” у війні в Україні

Новини

Китай, імовірно, є однією з небагатьох країн світу, яка може “змінити правила гри” у війні, розв’язаній Росією в Україні. Причому ця держава може вплинути на конфлікт із обох боків.

Таку думку висловив високопосадовець Єлисейського палацу у Франції на умовах анонімності, повідомляє CNN. Відповідна заява прозвучала напередодні поїздки лідера держави Еммануеля Макрона до Пекіна, який політик відвідає 5 квітня разом із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. obozrevatel.com

“Очевидно, що Китай є однією з небагатьох країн на Землі – можливо, єдиною країною у світі, – яка може вплинути на конфлікт, причому для обох сторін”, – заявило джерело.

Зазначається також, що поїздка французького президента стане можливістю відновити відносини на найвищому рівні після трьох років ізоляції Китаю через сувору політику “нульового ковіду”. У Макрона запланована зустріч із лідером КНР Сі Цзіньпіном та прем’єр-міністром Лі Цяном. Серед питань, які політики збираються обговорити, – зокрема і шляхи завершення війни в Україні.