“Ми вас 1 січня 2025 року приймаємо в НАТО”: розкрито єдину реальну гарантію безпеки України

Новини

Російський опозиціонер і блогер Марк Фейгін в інтерв’ю Politeka Online висловив скепсис щодо гарантій безпеки для України, які збираються обговорити в Парижі Шольц, Макрон і Дуда.

“Я вірю і вважаю перспективним членство в НАТО, а от гарантії на момент до вступу до НАТО — я якось відчуваю скепсис. Може, він не заслужений, можливо, я перебільшую ступінь недовіри, але ж я бачив Будапештський меморандум, інші документи, які повинні були гарантувати безпеку Україні та її суверенітету, але вони щось не спрацювали, обставини можуть складатися так, що завжди є обмовки, чому ці гарантії не набули чинності, чому вони не спрацювали. Все-таки НАТО, як якась організація колективної безпеки, створює обов’язок країн-учасниць виконувати її статут і так далі”, — заявив експерт.

А просто двосторонній або навіть багатосторонній договір про безпеку, на думку Фейгіна, виглядає не дуже переконливим.

НАТО, Броссель, штаб-квартира НАТО

“Мені здається, якби замість цих гарантій було сказано, що ми вас 1 січня 2025 року приймаємо в НАТО, незалежно від того, в якому становищі не знаходилася б війна. У Москві теж це говоримо, що майте на увазі, що з 1 січня 2025 року – так, не на окуповані, якщо на той момент ще будуть, території – зайдуть війська НАТО. Тільки спробуйте бомбити, тільки спробуйте хоч щось зробити”, – додав Марк Фейгін.