На Дніпропетровщині офіцер сяде до в’зниці: стало відомо, у чому завинив

Новини

На даний момент суд виніс ухвалу, збільшивши термін покарання до семи з половиною років.

Офіцера однієї з військових частин Дніпропетровської області засудили за привласнення понад 3,5 млн гривень, призначених для виплат військовослужбовцям. Він провернув цю цинічну схему разом зі своїм помічником. Подробиці було опубліковано прес-службою ДБР. politeka.net

Для реалізації протиправної схеми начальник відділення персоналу штабу та начальник стройової частини підробили документи та фіктивно «влаштували» на службу в частину близько 10 цивільних осіб.

Ці особи, які фактично не мали жодного відношення до військової служби, отримували грошове забезпечення, включаючи доплати за нібито участь у бойових діях. Усі кошти, які отримували «військові», перераховувалися організаторам схеми, що встигли привласнити 3,5 млн гривень.

Коли Державне бюро розслідувань зацікавилося цими справами, начальник відділення персоналу штабу вирішив підкупити слідчого за 10 тисяч доларів США. Військового затримали у лютому під час передачі хабаря.

В серпні 2023 року Кіровським районним судом міста Дніпра його визнано винним у наданні неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України) і засуджено до 4 років позбавлення волі.

На даний момент суд виніс рішення і щодо схем з виплатами, збільшивши термін покарання до семи з половиною років. Щодо другого учасника оборудки, матеріали ще перебувають на судовому розгляді. За цими справами процесуальне керівництво здійснюється спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону.