На Тернопільщині суд оштрафував жінку за… лайку на свекруху у Viber

Новини

На Тернопільщині суд оштрафував жінку за те, що вона свекрусі писала лайливі слова через Viber і обзивала її. Жителька Шумської громади вже не перший раз нападає на свою родичку. Згідно з постановою Шумського районного суду цього разу жінка повинна заплатити штраф в розмірі 170 гривень, передають Патріоти України.

Під час судового засідання суддя з’ясував, що жителька Шумської громади вранці 22 серпня в месенджері Viber нецензурно висловлювалася стосовно своєї свекрухи, чим вчинила відносно останньої домашнє насильство психологічного характеру.

Родичка обвинуваченої написала заяву в поліцію і попросила розібратися з невісткою. Правоохоронці склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (Вчинення домашнього насильства).

«В судове засідання жінка не з’явилася, хоча її раніше повідомляли про місце, дату та час розгляду справи. Суддя зауважив, якщо обвинувачена знала про складення відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення та розгляд справи у суді, однак не з’явилася, будь-яких заяв та клопотань не подавала, то це дає можливість винести постанову без присутності жінки», – йдеться у постанові Шумського районного суду від 19 жовтня.

Шумський районний суд невістку визнав винною у вчиненні адміністративного правопорушення і оштрафував її на 170 гривень. Якщо ж жінка не сплатить штрафу протягом 15 днів, то в бюджет стягується подвійний розмір.

Також жителька Шумської громади повинна заплатити судовий збір в розмірі 536 гривні 80 копійок. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду.

Додамо, що жительку Шумської громади вже не вперше притягують до адміністративної відповідальності через її свекруху. Раніше, 8 квітня жінка словесно знущалася з родички і обзивала її в будинку, де вони спільно проживають. Обвинувачена також заплатила штраф – 170 гривень.