На війні проти РФ загинув польський доброволець: ще двоє у важкому стані

Новини

У боях з російськими загарбниками в Україні загинув польський доброволець, командир взводу в Іноземному легіоні. Польський воїн на ім’я Міхал захищав Україну з квітня минулого року, нещодавно він отримав орден “За мужність” з рук президента України Володимира Зеленського.

За місяць у Міхала мав закінчитися контракт і воїн збирався повернутися на батьківщину.  Про загибель Героя та про те, що двоє його поранених  побратимів нині перебувають у тяжкому стані, повідомив міністр Ради міністрів Польщі Міхал Дворчик. obozrevatel.com

Він розповів про стан поранених днями на фронті польських волонтерів.

“Легко поранений волонтер дістався Польщі. Волонтера, важко пораненого, перевезли з Дніпра до Києва”, – зазначив Дворчик.

Також міністр сповістив про загибель ще одного поляка-добровольця, який захищав Україну.

“Сьогодні помер ще один військовий-громадянин Польщі, а двоє поранених кілька днів тому досі перебувають у важкому стані”, – зазначив урядовець.

Більше подробиць про полеглого за Україну польського добровольця повідомив кореспондент Polsat News Матеуш Ляховський.

“Герой загинув. Сьогодні в бою загинув Міхал – командир взводу Інтернаціонального легіону. Я мав честь його знати. Він воював проти російського вторгнення з квітня минулого року. Він боровся за волю України та безпеку Польщі – про це неодноразово говорив. За місяць у нього закінчувався контракт, і він хотів повернутися на батьківщину і знову служити у Війську Польському. Набутий бойовий досвід передавати товаришам по службі. Він міг повернутися раніше, але хотів виконати свій обов’язок. Не вдалося”, – зазначив журналіст.

Прізвища Героя Ляховський не назвав. Однак підкреслив: Міхал був відважним, надзвичайно скромним і хорошим командиром.

“Я ніколи не казав йому цього, але для мене він був людиною, якою я справді захоплювався, як мало хто інший. Герой із хлоп’ячою усмішкою, бо часто сміявся, незважаючи на побачене й пережите. Він нічого не боявся і ніколи не скаржився. Завжди надзвичайно скромний. Він дбав про солдатів і якщо чим і хвалився, то їхнім ставленням, про себе говорив мало. І все ж місяць тому президент Володимир Зеленський нагородив його орденом “За мужність”. Був людиною честі, стежив за належним ставленням до російських військовополонених”, – розповів журналіст.

Востаннє вдома воїн побував у грудні: тоді він лікувався після отриманого у боях поранення. Однак ледь відновившись, Міхал знову вирушив на фронт, до побратимів.

“Коли він був поранений кілька місяців тому, він міг відпочити і залишитися вдома на Різдво. Але вже перед Різдвом був на фронті з солдатами. Тоді він надіслав мені побажання із зображенням ялинки, прикрашеної кулями та скотчем для ЦКМ. Один із багатьох жартів. Коли ви бачите таких персонажів у фільмах, ви думаєте, що вони занадто ідеалізовані, щоб бути реальними. А Міхал  був саме таким. Він назавжди залишиться для мене втіленням солдатської честі. Я вагався з цією інформацією, тому що нічого розумного в цій ситуації написати не можу. Честь і слава Герою!” – резюмував Ляховський.