Зеленський назвав головну причину, чому контрнаступ ЗСУ ще не розпочався

Новини

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони не можуть розпочати великий контрнаступ, про який усі говорять, без західної підтримки. За його словами, військовим потрібне додаткове озброєння, враховуючи боєприпаси та винищувачі.

Про це він розповів в інтерв’ю журналістам однієї з найбільших японських газет The Yomiuri Shimbun. Український лідер зазначив, що ЗСУ готують солдатів, щоб переламати ситуацію на полі бою, але не сказав про конкретні терміни початку наступу.

Визнаючи, що військова ситуація на сході України “не дуже хороша”, Зеленський повторив, що причиною цього є “нестача боєприпасів”. Він підкреслив, що російські війська щодня витрачають приблизно втричі більше снарядів, ніж українська армія, тому Київ чекає надходження боєприпасів від країн-партнерів.

“Ми поки не можемо почати. Без танків, артилерії та HIMARS не можемо відправити наших хоробрих солдатів на фронт”, – заявив Зеленський щодо контрнаступу.

Зеленський назвав головну причину, чому контрнаступ ЗСУ ще не розпочався

Він прокоментував військову допомогу Заходу, зазначивши, що США та європейські країни вирішили надати ЗСУ танки Abrams і Leopard 2. З іншого боку, визнав президент, питання надання Україні винищувачів, які могли б “невиправдано спровокувати Росію”, не просунулося.

“Якщо є політична воля, ви можете знайти способи допомогти нам. Ми перебуваємо в стані війни і не можемо чекати”, – сказав Зеленський і закликав партнерів до негайної підтримки.

Раніше в Офісі президента прокоментували, що контрнаступ ЗСУ розпочнеться, ймовірно, через два місяці. Там наголосили, що захисники України виснажать російську армію в Бахмуті, після чого зосередяться “в іншому місці”.