Нарешті це сталося! Суд визнав законним розірвання договору між УПЦ МП та Києво-Печерською лаврою

Новини

Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ МП та Національний заповідником “Києво-Печерська лавра”. Засідання відбулось в середу, 9 серпня.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України. Ченці московського патріархату мали покинути територію Лаври ще до 4 липня

“Сьогодні Господарський суд міста Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви та Національним заповідником “Києво-Печерська лавра”. Йдеться про приміщення Нижньої Лаври”, – підкреслили в пресслужбі.

У міністерстві пояснили, що своїм рішенням суд відмовив у задоволенні позовних вимог Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Московський патріархат й надалі хотів користуватися будівлями та іншим майном Заповідника, які є державною власністю.

“Таким чином судом підтверджено законність розірвання договору з боку Заповідника”, – наголосили в Мінкульті.

Нагадаємо, раніше Міністерство культури та інформаційної політики України вирішило в односторонньому порядку розірвати договір із чоловічим монастирем Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Ченці УПЦ МП мали покинути територію Лаври до 4 липня.