“Не міг говорити, сльози душили!” Маріупольський пастор провів у полоні 300 днів, але повернувся до синів

Новини

64-річний пастор із Маріуполя Анатолій Волошин провів у російському полоні майже 300 днів. Українцю вдалося повернутися додому під час обміну полоненими 7 березня.

Історію пастора розповіли в Telegram-каналі MRPL NEWS. Там зазначили, що чоловік долучився до тероборони на початку повномасштабного вторгнення РФ, пізніше дістав поранення і жив у бункерах “Азовсталі”, після чого разом з іншими захисниками потрапив у російський полон. Був у двох колоніях – в Оленівці на Донеччині та Довжанську на Луганщині.

Він розповів, що перед обміном росіяни запитували, чи хотів би він залишитися, але священнослужитель відповідав, що має синів і хоче повернутися в Україну.

“На Україну”, – виправляли росіяни”, – додав Волошин.

Під час обміну полоненими, що відбувся 7 березня, з Довжанської колонії вийшло 72 людей. Їм зав’язали руки, на очі натягнути шапки, поверх яких намотали скотч. Їхали, нахиливши голови. Розмовляти було заборонено.

“Я не міг говорити, сльози душили. Хоча власне сліз не було. Нам дали телефони й теплі костюми”, – пригадав чоловік, додавши, що насамперед хотів дізнатися, що відбувається в Україні.

Наразі Волошин живе у Києві. А в його вцілілому домі в Маріуполі проживають люди, що втратили житло.