ЗСУ готують росіянам “Бурю в пустелі”: західні експерти про контрнаступ

Новини

Українські сили, за оцінками військового, зайдуть на 200 миль у тил російської лінії оборони бліцкригом.

ЗСУ готуються застосувати західну зброю під час контрнаступу у стилі “великого вибуху”. ТСН

Ймовірну тактику ЗСУ описав британський таблоїд The Sun після спілкування з відставними генералами із США та Великої Британії.

Основу контрнаступу, як кажуть експерти, складуть бойові підрозділи, які мають на озброєнні бойові танки Challenger 2, M1 Abrams і Leopard 2, а також бронетранспортери Stryker, Bradley і нові артилерійські системи.

Зокрема, британський полковник Геміш де Бреттон-Гордон порівняв можливий удар ЗСУ з операцією “Буря в пустелі”. Українські сили, за його оцінками, зайдуть на 200 миль у тил російської лінії оборони бліцкригом.

Полковник де Бреттон-Гордон пригадав досвід міжнародної коаліції в Іраку. Військам на танках М1 Abrams вдалося прорвати за лічені години “лінію Саддама” — оборонні укріплення на іраксько-кувейтському кордоні з піску та бетону.

“Операція “Буря в пустелі” тривала всього 100 годин. Армія на чолі з американськими та британськими військами перетворила на фарш танки та війська Саддама, вони массово здавались”, — сказав де Бреттон-Гордон.

Для проведення такого швидкого бліцкригу важливо забезпечити належний рівень логістики, доки ЗСУ не просунуться далеко в тил ЗС РФ.

“Мене вразило, як діють українці. Ми мало чому можемо їх навчити. Очевидно, ми навчили їх користуватися нашими танками та артилерією, але щодо навчання генералів, вони дуже вражають. Тепер у них є танки та артилерія для ближнього бою. Я впевнений, що вони досягнуть успіху”, — зазначив військовий.