“Немає можливості збивати”: у Повітряних силах назвали нову загрозу для України і розповіли, чому ЗСУ так потрібні F-16

Новини

Росія почала виготовляти новий вид важких авіаційних бомб вагою у 1,5 тонни. Ними війська держави-агресора можуть атакувати Україну з відстані понад 50 км.

Сили оборони нашої держави поки не можуть протидіяти цим авіабомбам, збивати їх могли би допомогти наземні системи Patriot і Samp-t, а також сучасні західні винищувачі на кшталт  F-16. Про це розповів речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону. obozrevatel.com

За його словами, у  Росії розпочали виготовляти новий вид важких  авіаційних бомб, вага кожної з них складає 1,5 тонни. Ними загарбники атакують Україну, однак Сили оборони поки що не можуть їх збивати.

Нові авіабомби окупанти застосовують дистанційно.

“Такі бомби завдають ударів з дистанції 50 плюс кілометрів і за лінією бойового зіткнення чи державного кордону”, – зазначив Ігнат, додавши, що дістати їх українські військові не мають чим.

“Півторатонні бомби – це вже втричі більша потужність. Ще раз наголошую, що потрібні засоби, які можуть протистояти – це системи Patriot, Samp-t із наземних. А найкраще – це сучасні літаки F-16 або інші покоління “4+”, здатні протистояти російській авіації на дальніх підступах”, – сказав він.

Також Ігнат нагадав, що  нещодавно міністр оборони країни-агресорки Сергій Шойгу демонстративно їздив на підприємства, які виготовляють 1,5-тонні бомби. Речник Повітряних сил припустив, що вони будуть оснащені крилами і GPS навігацією так само, як 500-кілограмові бомби, якими останнім часом РФ все частіше атакує Україну.